در دسته‌ی برنده‌ها بازی کن!

در دسته‌ی برنده‌ها بازی کن!
امتیاز 5 از مجموع 3 رأی

همیشه هوش و توانایی و استعداد ذاتی دلیل بر برنده بودن و برنده شدن نیست! گاهی فقط قرار گرفتن در دسته‌ی برنده‌ها باعث می‌شود شما با تکانشی بزرگ حرکت خود را شروع کنید؛ آن‌قدر سرعت بگیرید که دیگر هیچ مانعی قادر به کاستن از شتاب حرکت شما نباشد. ما پیش‌ازاین که در میدان نبرد و دنیای واقعی پیروز شویم باید در ذهن خود رقبا را کنار زده و پیروزی را کسب کنیم. همین‌که از ابتدا ما را در دسته‌ی برنده‌ها جای دهند نصف بیشتر راه پیموده شده. وقتی یقین پیدا کنیم که جلوتر از دیگرانیم، واقعاً جلوتر از دیگران قدم بر خواهیم داشت.

چگونه می‌توان در دسته‌ی برنده‌ها بازی کرد؟

گاه این شانس با ماست که جامعه،‌ پدر و مادر، مدرسه، دانشگاه و … ما را در دسته‌ی برنده‌ها قرار می‌دهد. این یعنی اوج خوش‌شانسی و از این به بعد این فرصت‌طلبی، تلاش و استعدادهای ذاتی انسان است که مسیر را تا کسب موفقیت کامل طی می‌کند. حال اگر این شانس با ما همراه نبود آیا ما بازنده‌ای از پیش تعیین‌شده‌ایم؟

باید بگویم خیر! درست است که بیشتر افراد موفق با بخت و اقبال در دسته‌ی برنده‌ها بُر خورده‌اند؛‌ اما آیا افرادی که از این شانس برخوردار نبودند در بین گروه موفق‌ها وجود ندارند! حتماً که وجود دارند.

شاید طی کردن مسیر برای رسیدن به موفقیت سخت‌تر و طولانی‌تر باشد اما قطعاً با تلاش و پشتکار و قدم برداشتن در جاده‌ی موفقیت نتیجه‌ای جز موفقیت نخواهد داشت؛ بنابراین نباید منتظر شانس ماند یا افسوس شانس‌های ازدست‌رفته یا نرسیده را خورد. برآیند شانس برای تمام انسان‌ها در طول زندگی یکسان و یک اندازه است. تنها میزان آمادگی و هوشیاری انسان‌هاست که باعث استفاده یا عدم استفاده از شانس می‌شود.

 

این مطلب را از دست ندهید  کراوات نمی‌فروشد! اصولا فروشنده نمی‌فروشد!

در دسته‌ی برنده‌ها بازی کن!

برای شروع مسیر موفقیت چه باید کرد؟

برای شروع مسیر موفقیت فقط کافی است علایق و استعدادهای خود را خوب بشناسیم. مسیر تکامل انسان، مسیر رشد و بلوغ انسان از شناخت خود شروع می‌شود. این‌که بدانیم در کدام مسیر است که حداکثر بازدهی را داریم و حداکثر لذت را می‌بریم؛ راه را بسیار روشن خواهد نمود. بعد از روشن شدن این استعدادها و علایق هدفی را برای خود در نظر بگیرید. این هدف تنها یک شروع قویی است اصلاً نگران آن نباشید که انتخاب هدف شمارا محدود خواهد کرد. این هدف، هدف شماست و نیاز و قابلیت تکامل و تغییر را دارد، اگر شما سه سال دیگر مثل امروز فکر کنید یعنی اصلاً در مسیر موفقیت گام برنداشته‌اید درواقع اصلاً گامی برنداشته‌اید و تنها زندگی نباتی خود را ادامه داده‌اید.

 

این مطلب را از دست ندهید  خوب بودن؛ دشمن برند بودن

چگونه هدف خود را پیدا کنم؟

برای یافتن هدف می‌توانید فرض کنید که دیگر به پول احتیاج ندارید و یک غول چراغ جادو در مقابل شما ظاهرشده و هر آنچه اراده کنید خواهید بود، انتخاب شما برای ادامه‌ی زندگی چیست؟ چه حرفه یا تخصص یا مهارت یا جایگاهی را برای ادامه‌ی زندگی بر‌می‌گزینید؟

اگر هنوز هم دو دل هستید، می‌توانید از روش حذف استفاده کنید. به‌جای این‌که گزینه‌ای را انتخاب کنید، گزینه‌های موجود و محتمل را بررسی و به‌صورت مقایسه‌ی یک‌به‌یک، آن‌ها را حذف کنید، فرض کنید هر آنچه انتخاب کرید از لحظه‌ای بعد به واقعیت بدل خواهد شد.

سخن پایانی این است که قرار گرفتن در دسته‌ی برنده‌ها حتماً تأثیر بزرگی در رسیدن شما به موفقیت بازی خواهد کرد؛‌ اما اگر در دسته‌ی بازنده‌ها هم قرارگرفته‌اید حتماً خودتان شروع کنید خودتان را از دسته‌ی بازنده‌ها خارج کنید و حرکت کنید. فراموش نکنید که برآیند شانس برای تمام انسان‌ها در طول عمرشان یکسان است. هدف داشته باشید و هدف خود را مکتوب نمایید. قطعاً رسیدن به این هدف نیازمند برنامه‌ریزی و بررسی هرروزه، هر هفته، هرماه و هرساله‌ی شما خواهد بود.

مشارکت در بحث

avatar
  اشتراک در دیدگاه‌ها  
با خبرم کن

درباره برندگاه

برندگاه مکانی برای آموزش و تسریع روند دیجیتال برندینگ است. برندگاه به شما کمک خواهد کرد برای ایجاد برند خود، رسیدن به سهم قابل قبولی از بازار و کسب درآمد، در مسیری روشن، سریع و بدون سعی و خطا گام بردارید.[بیشتر بخوانید]

کانال تلگرام برندگاه

تماس با ما

در صورت داشتن هرگونه سوال، نظر و یا پیشنهاد از روش‌های زیر یا صفحه "تماس با ما"، با برندگاه در ارتباط باشید.
تلفن: ۰۹۱۰۹۱۸۱۹۲۸
ایمیل: info@brandgah.com

صفحه تماس با برندگاه

عضویت در خبرنامه

از آخرین آموزش‌ها، دوره‌ها و تخفیف‌ها آگاه شوید.

Please wait...

سپاس از همراهی شما :)

© ۱۳۹۶ | تمام حقوق این سایت متعلق به گروه برندگاه به سرپرستی حمید حکاکی می باشد. نقل مطالب برندگاه به هر شیوه تخلف محسوب می‌شود.