فتوشاپ عکس | برندگاه | بهترین نرم‌افزارها و پلاگین‌های رتوش پرتره

فتوشاپ عکس! بخش اول: بهترین نرم‌افزارها و پلاگین‌های رتوش پرترهزمان تقریبی مطالعه ۶ دقیقه

فتوشاپ عکس!

«فتوشاپ عکس» در ظاهر عبارت عجیب و حتی نادرستی به نظر می‌آید اما وارد زبان محاوره‌ای فارسی شده و استفاده می‌شود بهتر است بگویم یک غلط مصطلح در زبان فارسی است. مجموعه مقاله‌های فتوشاپ عکس! به بررسی بهترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارها و پلاگین‌ها و اپلیکیشن‌های ویرایش عکس خواهد پرداخت و لینک دانلود رایگان تمامی این نرم‌افزارها را ارائه می‌نماید.

در بخش اول این مجموعه مقاله به نرم‌افزارها و پلاگین‌های رتوش و تصحیح عکس (رتوش پرتره و رتوش صورت) خواهم پرداخت.

۱- Adobe Photoshop CC 2017

فتوشاپ عکس! Adobe photoshop cc 2017 | گرافی لرن

بدون تردید اولین و مهم‌ترین نرم‌افزار ویرایش عکس و پرتره فتوشاپ است. امکانات بی‌نظیر و فراوان فتوشاپ مخصوصاً در نسخه ۲۰۱۷ و پلاگین‌های بسیار قوی‌ای که می‌توان در کنار فتوشاپ از آن‌ها بهره گرفت؛ فتوشاپ را به خداوندگار ویرایش عکس و رتوش پرتره بدل نموده. البته در ادامه مطلب نرم‌افزارها و پلاگین‌های بسیار مفید و قوی‌ای معرفی خواهم نمود که در برخی از آن‌ها امکان پلاگین شدن در فتوشاپ نیز وجود دارد. قطعاً قدرتی که فتوشاپ در بخش بازسازی بافت و پوست و رفع چین‌وچروک و مشکلات پوست و … دارد در هیچ پلاگین دیگری نیست.

در درس سوم دوره‌ی «آموزش حرفه‌ای فتوشاپ در ۶۸ دقیقه» اصول اولیه رتوش چهره کاملاً آموزش داده‌شده. به‌رایگان در این دوره شرکت کنید و فقط با یک ساعت آموزش و صدالبته تمرین بسیار، یک فتوشاپ کار حرفه‌ای شوید.

[course id=”14700″]

در نرم‌افزار فتوشاپ علاوه بر اصلاح و بازسازی کامل پوست، قابلیت اصلاح نور و رنگ و بافت در حرفه‌ای‌ترین شکل می‌توانید تصاویر پرتره را میک‌آپ نمایید.

همان‌گونه که در بالا اشاره شد شرکت آدوبی در نسخه‌ی ۲۰۱۷ فتوشاپ در فیلتر Liquify تغییر بزرگی انجام داده و قابلیت Face-Aware Liquify را اضافه کرده. شما اکنون می‌توانید تمامی اجزای صورت را به‌صورت قرینه یا مستقل تغییر شکل دهید.

در تصاویر زیر می‌بینید که این فیلتر چقدر خوب برای اصلاح صورت می‌تواند به عکاس کمک و هر یک از اجزای صورت مانند چشم، گوش، لب، چانه، پیشانی و … را تصحیح نمایید.

فتوشاپ عکس – تصحیح فرم صورت توسط قابلیت Face-Aware Liquify
فتوشاپ عکس! | تصحیح فرم صورت توسط قابلیت Face-Aware Liquify
فتوشاپ عکس – تصحیح دهان توسط قابلیت Face-Aware Liquify
فتوشاپ عکس! | تصحیح دهان توسط قابلیت Face-Aware Liquify
فتوشاپ عکس – تصحیح بینی توسط قابلیت Face-Aware Liquify
فتوشاپ عکس! | تصحیح بینی توسط قابلیت Face-Aware Liquify

ممکنه سؤالی پیش‌آمده باشد که باوجود کامل‌ترین امکانات در فتوشاپ، پلاگین‌ها و نرم‌افزارهای دیگر چه کاربرد و جایگاهی می‌توانند داشته باشند؟

پاسخ این سؤال در دو کلمه خلاصه می‌شود: ساده‌سازی و تسریع. پیاده کردن برخی تکنیک‌های رتوش در فتوشاپ زمان بسیار زیادی خواهد برد که توسط نرم‌افزارها و یا پلاگین‌ها این روند تبدیل به تنها یک کلیک و انجام چند تصحیح مختصر خواهد بود اما همیشه حرفه‌ای‌ترین نتایج در فتوشاپ به دست خواهد آمد، اهمیت تصویر، نوع ارائه تصویر و ابعاد چاپ هست که مشخص‌کننده‌ی نوع و تکنیک رتوش خواهد بود.

     

در ادامه چند پلاگین و نرم‌افزار بسیار قوی را معرفی خواهم کرد.

بهترین پلاگین‌های رتوش عکس:

۱- پلاگین Alien Skin Exposure

پلاگین alienskin-exposure-x2-فتوشاپ عکس_

 

شرکت Alien Skin یکی از قوی‌ترین و بهترین شرکت‌های تولید پلاگین برای فتوشاپ است. پلاگین Exposure این شرکت با داشتن بیش از ۵۰۰ طرح آماده (preset) می‌تواند سرعت بسیار بالا در کنار خروجی بسیار حرفه‌ای را برای شما فراهم سازد. این پلاگین مستقیماً یا به‌صورت یک پلاگین فتوشاپ قابلیت ویرایش تصاویر و همین‌طور تصاویر RAW را نیز دارد.

این پلاگین تمام آنچه یک عکاس پرتره حرفه‌ای نیاز دارد را عرضه می‌کند و او را از طی مراحل تکراری و وقت‌گیر رها می‌سازد. درواقع این پلاگین مجموعه‌ای از افکت‌های آماده باقابلیت تنظیم بسیار بالاست که به هر نقطه از عکس به‌صورت غیر مخرب (بازگشت‌پذیر) قابل‌اعمال است.

پلاگین رتوش پرتره | فتوشاپ عکس
مقایسه قبل و بعد از رتوش صورت توسط پلاگین Alien Skin Exposure
پلاگین رتوش پرتره | فتوشاپ عکس
مقایسه قبل و بعد از Retouching پرتره توسط پلاگین Alien Skin Exposure

     

۲- پلاگین Athentech Perfectly Clear

پلاگین Athentech Perfectly Clear-فتوشاپ عکس | گرافی لرن

“شما به‌جای ویرایش‌های خسته‌کننده راه‌های بهتری برای گذراندن روز خود دارید”

بهتر است زمان خود را صرف عکاسی کنید تا ویرایش عکس! این‌ها شعارهای این پلاگین قدرتمند فتوشاپ هستند. پلاگین Perfectly Clear شرکت Athentech با داشتن ۲۰ طرح آماده تصحیح عکس می‌تواند ۱۰۰۰ عکس را در ۱ دقیقه ویرایش کند! همچنین می‌توانید به‌صورت دستی نیز این تغییرات را اعمال و با تنظیمات کاملی که در اختیار شما قرار می‌دهد به نتایج شگفت‌انگیزی در کوتاه‌ترین زمان دست‌یابید. اصلاح نور، رنگ، نوردهی و اصلاح پوست بخشی از امکانات این پلاگین قدرتمند است.

پلاگین رتوش پرتره | فتوشاپ عکس
مقایسه قبل و بعد از Retouching پرتره توسط پلاگین Athentech Perfectly Clear
پلاگین رتوش پرتره | فتوشاپ عکس
مقایسه قبل و بعد از کاهش نویز تصویر بدون از دست دادن شارپنس توسط پلاگین Athentech Perfectly Clear

     

بهترین نرم‌افزارهای رتوش عکس:

۱- PortraitPro

نرم‌افزار Portrait Professional 15 - فتوشاپ عکس! | گرافی لرن

” نرم‌افزار ویرایش عکس سریع و آسان “

این شعار PortraitPro است اما من به این شعار کلمه فوق حرفه‌ای را اضافه می‌کنم! با تماشای ویدیوی زیر از امکانات این نرم‌افزار رتوش پرتره تعجب خواهید کرد. یکی از ویژگی‌های بسیار جالب این نرم‌افزار نورپردازی از زاویه دلخواه روی صورت پرتره است. این نرم‌افزار به‌واقع یک نرم‌افزار فتوشاپ عکس! ناب، حرفه‌ای، سریع و آسان است. در نسخه‌های حرفه‌ای این نرم‌افزار قابلیت استفاده به‌عنوان یک پلاگین در فتوشاپ نیز وجود دارد و از فایل‌های RAW پشتیبانی می‌کند.

PortraitPro پرفروش‌ترین نرم‌افزار رتوش در دنیاست. سریع و هوشمند تمام ابعاد و جنبه‌های پرتره را برای نتیجه بهتر افزایش می‌دهد خطوط پیرامون صورت، سن و جنسیت را تشخیص می‌دهد. با حالت‌های از پیش تعیین‌شده و قابل مدیریت به‌صورت خودکار تصویر را رتوش می‌کند.

PortraitPro قابلیت میکاپ، نوردهی مجدد به پرتره و تغییر ابعاد و جابجایی اجزای صورت (face sculpting) برای رتوشی خلاقانه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نرم‌افزار فتوشاپ عکس | گرافی لرن
مقایسه قبل و بعد از Retouching و Makeup صورت توسط نرم‌افزار PortraitPro
نرم‌افزار فتوشاپ عکس | گرافی لرن
مقایسه قبل و بعد از Retouching صورت توسط نرم‌افزار PortraitPro

     

۲- FaceFilter

نرم‌افزار facefilter - فتوشاپ عکس! | گرافی لرن

نرم‌افزار فتوشاپ عکس و رفع چین‌وچروک و صاف کردن پوست

نرم‌افزار FaceFilter یک نرم‌افزار رتوش چهره‌ی حرفه‌ای است که توسط آن به‌راحتی قادر به رتوش پرتره‌ها و تبدیل آن‌ها به یک اثر هنری هستید. این نرم‌افزار رتوش عکس (فتوشاپ عکس!) قابلیت و بازسازی و تصحیح پوست و رفع چروک و ابزارهای آرایش و میکاپ را در اختیار شما قرار خواهد داد.

نرم‌افزار facefilter - فتوشاپ عکس! | گرافی لرن
تصویری از محیط نرم‌افزار FaceFilter برای رتوش چهره و ویرایش تصویر

 

در محیط کاری آن می‌توانید قبل و بعد از رتوش چهره را در کنار هم مشاهده و مقایسه نمایید. این نرم‌افزار داری چند پلاگین اضافه نیز هست که مختص میکاپ پرتره هستند. FaceFilter هر دو نسخه‌ی ویندوز و مک را دارد و از فایل‌های RAW نیز پشتیبانی می‌کند.

نرم‌افزار facefilter - فتوشاپ عکس! | گرافی لرن
مقایسه قبل و بعد از Retouching صورت توسط نرم‌افزار FaceFilter
نرم‌افزار facefilter - فتوشاپ عکس! | گرافی لرن
مقایسه قبل و بعد از Retouching صورت توسط نرم‌افزار FaceFilter
نرم‌افزار facefilter - فتوشاپ عکس! | گرافی لرن
مقایسه قبل و بعد از ویرایش تصویر توسط نرم‌افزار FaceFilter

     

0 0 vote
امتیاز مقاله
اشتراک در دیدگاه‌ها
با خبرم کن
guest
1 دیدگاه
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
محمد
محمد
۱۳۹۷٫۰۵٫۰۹ ۱۱:۱۶ ق٫ظ

سلام و تشکر از وقتی که گذاشتید
نرم افزار portrait pro standard پلاگین نداره …
اگه میشه نسخه های studio یا studio max رو بزارید
تشکر

1
0
Would love your thoughts, please comment.x