داستان برند | Brand Story

داستان برند | Brand Story | بوم مدل دیجیتال برندینگزمان تقریبی مطالعه 3 دقیقه

این مقاله بخشی از مجموعه درس آموزش بوم مدل دیجیتال برندینگ است

در این خانه از بوم مدل دیجیتال برندینگ به داستان برند می‌پردازیم. داستان‌گویی فرصت بسیار خوبی برای برند‌سازی است. ذهن انسان برای پاسخ به داستان‌ها و روایت‌ها طراحی‌شده. مطالعات علوم اعصاب ثابت می‌کنند که داستان‌گویی بهترین راه برای جذب توجه مردم است. برای جذب مخاطبان بهترین راه این است که برند شما داستان داشته باشد.

داستان برند، مجموعه‌ای از رویدادهایی که موجب ایجاد برند شما شده‌اند را روایت می‌کند. این داستان چرایی وجود برند را به مأموریت امروز برند شما وصل می‌کند. داستان برند باید برای مخاطبان قانع‌کننده و تأثیرگذار باشد و همچنین همدلی و احساسات آن‌ها را برانگیزد.

اگر برند شما پیشینه یا میراثی دارد این داستان می‌تواند از آن بهره ببرد و اگر برند شما یک برند جدید است هیچ ایرادی ندارد؛ داستان ما از زمان حال شروع می‌شود.

داستان‌ها با احساست مردم سروکار دارند، دقیقاً همان‌جایی که ما می‌خواهیم تجربه‌ای خوش‌آیند از برند ایجاد کنیم. مثل معروفی در بین بازاریاب‌ها است که می‌گوید: «هر چیزی را که می‌خواهی بفروشی برایش تاریخچه خلق کن». اینکه برند ما یک داستان داشته باشد، درواقع یک هویت اصیل و قابل‌درک دارد.

نقش هویت برند شما خصوصاً عصاره، شخصیت و مأموریت برند شما در داستان بسیار پررنگ است، اینکه برند شما چه سفر قهرمانی را طی کرده می‌تواند باعث همزادپنداری عمیقی در مخاطب شود.

چگونه داستان برند را بنویسیم

عضویت ویژه برندگاه

ادامه این محتوا برای اعضای ویژه در دسترس است

سلام دوست من، اگر عضو ویژه برندگاه نیستید می‌توانید برای عضویت ویژه از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

 
عضویت ویژه در برندگاه

مسیر یادگیری:

مطالب پیشنهادی


اشتراک در دیدگاه‌ها
با خبرم کن
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx